Ajankohtaista

Suomen edustajat UB Horse Show´ssa

20.10.2014

Tilanne päivitetty 20.10.

Kansainväliset luokat

CSIW5* esteratsastus maailmancup ja GP-taso
Anna-Julia Kontio - Fardon, Equilibre Du Tilleul, asuinpaikka Sveitsi, seura Tampereen Ratsastusseura ry
Satu Liukkonen – Celestine, Gurra Hop, Spartan Im, asuinpaikka Ruotsi, seura Siuntion Urheiluratsastajat ry
Jessica Timgren – Vaillant, Walk On, asuinpaikka Helsinki, seura Kilon Ratsastuskerho ry
Mikko Mäentausta - Eternety D, Quenaro, asuinpaikka Saksa, Ratsastusseura Mt-Team ry, Koski TL

CSIW5* esteratsastus muut luokat
Marina Ehrnrooth - Evli Luikka, asuinpaikka Helsinki, seura Kilon Ratsastuskerho ry
Janna Jensen - Calbay, asuinpaikka Somero, seura Hattel Riders ry
Sebastian Numminen - Cue Channa, Elektra F, asuinpaikka Ruotsi, seura Riding Club Cavalor ry, Kirkkonummi
Linda Palin - Carlos, asuinpaikka Ypäjä, seura Ypäjän Ratsastajat ry
Lotta-Riikka Rintamäki - Cosma Shiva, asuinpaikka Saksa, seura Turun Seudun Ratsastajat ry

Täysi kansainvälinen osallistujalista: LINKKI

CDI3* kouluratsastus GP-taso
Elisabet Ehrnrooth - Wizard II, asuinpaikka Helsinki, seura Helsingin Ratsastajat ry
Kira Kanerva – Dorazio, asuinpaikka Hyvinkää, seura Hyvinkään Urheiluratsastajat ry
Anna-Leena Meller – Mauser, asuinpaikka Lohja, seura Lohjan Seudun Ratsastajat ry
Eevamaria Porthan-Broddell - Solos Lacan, asuinpaikka Helsinki, seura Helsingin Ratsastajat ry

Täysi kansainvälinen osallistujalista: LINKKI

Kansalliset luokat

Kouluratsastus
Lähitapiola Small Tour finaali

Nina Dunder - Ramses XII, Ypäjä
Jonna Aaltonen – Anouk, Nurmijärvi
Märit Olofsson Nääs – Strolchi, Ruotsi
Sophia Backlund – Zerleone, Vaasa
Jasmin Sixtröm – Weltmark, Helsinki

Future Challenge finaali
Olivia Vliek – Diendonne, Kirkkonummi
Jouise Jönsson - Armando IV, Kirkkonummi
Mea Packalén - Darius v. Herrenhof
Karoliina Vuojolainen - Suriano N.R., Ylöjärvi
Susanna Therman – Dragonheart, Sipoo
Miika Miettinen – Antika, Kuopio
Merita Kelo – Saluut, Sipoo
Riikka Kuosmanen - Minet J., Siilinjärvi
Emmi Moilanen – Davidoff, Vihti

Esteratsastus
Kansallinen, avoin esteratsastus

Anna-Maija Paakki - Condor D, Espoo
Jessica Aminoff - Avalance, Billnäs Amorin, Karjaa
Johanna Talvio - Cambridge C, Kirkkonummi
Julia Engblom – Verdi, Janakkala
Katja Juntunen - Caol Ila, Oulu
Kullo Kender - Axel V, Pittegaardens Rosita, Viro
Laura Patrikainen - Lucky Luck, Joensuu
Noora Forstén - Alonso, Helsinki
Petri Korhonen - Wotanslilie VH J., Hämeenlinna
Sanna-Kaisa Mikkola - Meadow Rain, Vantaa
Sari Lunden – Lasdiema, Ylöjärvi
Susanna Rautanen - Zia Haida, Ralph de Conte, Valkeakoski
Tomi Jalkanen - Quirinal, Espoo
Pinja Immonen – Ziness, Mäntsälä
Tomas Kiviranta – Astro, Nelido, Salo
Tiina Porali – Marcenzo, Oulu
Nina Andersin - Gadriano, Espoo
Emma Broända – Buckhorst, Alaveteli
Henrikki Pajulahti - Carisma IV, Espoo
Tiia-Liisa Saarinen - Damingo V/H Dingenshof, Haukipudas
Julia Engblom - Beijing, Janakkala
Emmi-Maria Ojala - Harley Hill, Pori
Mia Korhonen – Zally, Hämeenlinna

U25 eli alle 25-vuotiaat ratsastajat
Emma Broända - Juniper Romeo, Alaveteli
Eveliina Talvio - Sol y Sombra, Spirit T, Kirkkonummi
Heini Puomila - Wallenger, Pälkäne
Helena Wist - Cosima, Helsinki
Janni Nikkari – Zidane, Espoo
Johanna Talvio – Cydonia, Kirkkonummi
John Antell - Quite Magic, Sipoo
Juho Norilo - Doppsko Carimba, Helsinki
Karolina Jalonen – Aragorn, Turku
Kirsi Kankaala - Ultrafox, Kempele
Kullo Kender - San Antonio, Astrid L, Viro
Lotta Fredriksson - Alidy R., Pietarsaari
Miisa Pulkkanen – Beckham, Jalasjärvi
Nelli Pajuharju - Con Pleasure, Espoo
Petra Heikkinen - Alabama-Balia, Hämeenlinna
Petteri Paananen - Castello V, Oulu
Pyry Kivikoski - Qimma, Tuusula
Sini Saari – Edera, Hyvinkää
Stefanie Andersin - Meadow Lily, Espoo
Susanna Granroth - Tanda, Jyväskylä
Valtteri Reilin - Welfe de la Vie, Tampere
Vera Elopuro – Zennie, Helsinki
Nina Kontio – Rubiera, asuinpaikka Ruotsi, edustaa Tammer Ridersia
Meriel Isok - Diamond 4 Ever, Viro
Sissela Smith - Lex Zuke AL, Ruotsi
Henna Vahantila – Caljo, Hollola
Iisa Huttula - Samira III, Helsinki
Okko Pöllänen - Dermalogica Pure Power, Helsinki

Juniorit
Annika Mäkelä - Nando Z, Lahti
Eleanoora Toivanen - Kiwi II, Sulkava
Hanna Nordström – Alecey, Kirkkonummi
Iina Karhinen - Wayro W., Polvijärvi
Janette Kyyriäinen - A-Relius, Ulrida, Turku
Janina Kvarnström - Hyper Panda, Lohja
Jonna Hietala – Csaba, Kokkola
Julia Haikonen - Best Choice Fly With Me, Teuva
Katja Kröger – Santha, Pieksämäki
Linda Telimaa - Wääksyn Jalo, Donna Karena, Espoo
Marjut Tuliniemi- Urano, Eurajoki
Meri Auterinen - Don Diablo Terma, Jämsä
Miisa Pulkkanen – Andra, Jalasjärvi
Milka Kivikoski – Q, Tuusula
Minna-Mari Kukkola - Legolas II, Oulu
Nelli Sammalmaa - Woody P, Aspargus B.S, Raisio
Rosanne Rautiainen - Urena L, Jyväskylä
Sara Ihalainen - High Pearl, Oulu
Sara Kortesoja – Matrica, Turenki
Sophia Jurmo - Wittie B, Espoo
Wilma Heikkinen - Diamond of the Lowlands Z., Oulu
Ilona Mäkipere - Dalida Z, Eura
My Relander - Blackwood Rock, Viro
Nina Kontio - Time for Glamour, asuinpaikka Ruotsi, edustaa Tammer Ridersia
Jenna Murtola - Caballos Belladonna, Parainen
Vilma Kirves - S'Castella, Helsinki
Sara Björkroth - Call Me, Kirkkonummi
Bettina Lahdensivu – Quinera, Tampere
Rosa Mäkelä - Talan JWB, Riihimäki

Poniratsukot
Jasmin Nylund - Park Benjamin, Masku
Jenny Aarnio-Wihuri – Renaissance, Paimio
Kaisa Klemola – Camellia, Lappajärvi
Patricia Westman - Drishoge Bobby Sparrow, Raasepori
Peppiina Pesonen - Jack of Clubs, Siuntio
Jenni Kammonen - Gembloux/Twister V, Virrat
Heta Kannela - Prinz Luca, Hyvinkää
Krista Tamminen - FBI Kassarist, Kerava
Janina Kvarnström - Orchid Jacunda, Lohja
Saga Parkkisenniemi – Amalia, Kerava
Elin Lundin - Gyllinge Eos, Ruotsi
Anni Pöllänen - Little Kim, Espoo
Milla Vihavainen – Hegoir, Hyvinkää

5-vuotiaat hevoset
Cecilia Gundersby - Esteban S, Tampere
Emma Broända - Secret Hope, Norris, Alaveteli
Erika Luoto - Aquastory'An, Parainen
Janna Jensen - Cantuxia, Eadelheid, Somero
Kullo Kender - Joli van de Groenendyck, Viro
Lasse Jäntti - Henry J, Hollola
Susanna Granroth - Energy MH, Jyväskylä
Veera Tanila - Luca's, Pirkkala
Venla Keränen - Ceara, Vantaa
Essi Horttanainen - Big Lottery, Kerava
Silja Oranen – Benazir, Helsinki
Kaisa Jormalainen - El Capone, Hyvinkää

6-vuotiaat hevoset
Andrea Kuhlefelt - Obora's Santhe, Helsinki
Charles Forsskåhl - Golden Melody, Raasepori
Jenna Yrjövuori – Graal, Lieto
Laura Luusua – Daranco, Rovaniemi
Lotta-Katariina Lehtonen - Linekers Daybreak, Turku
Marika Rättö - Courney Love, Espoo
Marina Ehrnrooth - Chica Fino, Helsinki
Madis Morna - Abba II, Viro
Helena Wist - Louis Fino, Helsinki
Nina Cederberg - Diaty Fortuna, Siuntio
Else Väyrynen – Damian, Kerava

7-vuotiaat hevoset
Janna Jensen - Cool Pleasure, Somero
Joonas Oranta - Mon Clarimon, Salo
Julia Engblom – Chap, Janakkala
Katja Juntunen - Cara Mia M, Oulu
Linda Palin – Chidante, Ypäjä
Mari Yliniemi - Great Liberty T, Oulu
Sanna-Kaisa Mikkola - Meadow Lad, Vantaa
Susanna Granroth - Cortina II, Jyväskylä
Tiina Lehti-Lehtonen - Solbackas Silverboy, Lohja
Titta Fransson - Obora's Tabasco, Myrskylä
Anna Gröhn - Con Tentus, Kontiolahti
Silja Oranen – Concento, Helsinki

Amatour Tourin osallistujat: http://www.helsinkihorseshow.fi/amateur-tour.php