Ajankohtaista

Suomalaisratsastajat Porsche Horse Show'ssa

19.10.2015

Suomalaisratsastajista mainittu kotipaikka. Mikäli asuinpaikka ei ole Suomessa, mainitaan edustaman seuran kotipaikka.

Esteratsastus

Kansainvälinen CSI5*-W, maailmancup

Anna-Julia Kontio - Fardon, Pacific Des Essarts, asuinpaikka Sveitsi, kotiseura Tampereen Ratsastusseura
Satu Liukkonen - Celestine, Gurra Hop, asuinpaikka Ruotsi, kotiseura Siuntion Urheiluratsastajat
Mikko Mäentausta - Eternety D, Quenaro, asuinpaikka Saksa, kotiseura Ratsastusseura MT-Team, Koski Tl
Sebastian Numminen - Cue Channa, Elektra F, asuinpaikka Ruotsi, kotiseura Siuntion Urheiluratsastajat

Kansainvälinen CSI5* GP-taso, mutta ei maailmancup

Marina Ehrnrooth - Evli Luikka, Helsinki, Vitträskin Ratsastajat, Kirkkonummi
Juulia Jyläs - Finishing Touch Wareslage, Replay, asuinpaikka Hollanti, Tuomarinkylän Ratsastajat, Helsinki
Hanna Tardiveau - Wetrichta, Järvenpää, Oulun Ratsastajat
Sanna Backlund - Wiseguy, Janakkala, Hattel Riders

National Tour

Kullo Kender / San Antonio, Viro
Sari Lunden / Lasdiema, Tampere
Kullo Kender / LRK Astrid L, Viro
Olivar Karma / Hangstone JT Z, Viro
Terhi Toikka / Zellma, Siilinjärvi
Sanna-Kaisa Mikkola / Meadow Lad, Vantaa
Laura Patrikainen / Lucky Luck, Joensuu
Salla Jokela / Survivor, Hämeenkyrö
Juha-Pekka Halmeenmäki / Wyona S, Espoo
Mari Yliniemi / Great Liberty T, Oulu
Tiina Lehti-Lehtonen / Solbackas Silverboy, Lohja
Tomi Jalkanen / Quirinal, Espoo
Pyry Kivikoski / Niagaro, Hyvinkää
Jessica Aminoff / Billnäs Amorin, Raasepori
Jessica Aminoff / Avalanche, Raasepori
Jukka Rantanen / Cadanz, Ypäjä
Marja Tetri-Rantanen / Prospect, Tampere
Petri Korhonen / Ingliston Wicker, Hämeenlinna
Hanna Tardiveau / Bernhard, Järvenpää
Juulia Jyläs / Courage T Z, asuinpaikka Hollanti, Tuomarinkylän Ratsastajat, Helsinki

Nordic U25 Tour

Jenna Eeronheimo / Still-Hof Merbau, Oulu
Joni Koivusalo / Renessin, Seinäjoki
Johanna Talvio / Cydonia, Kirkkonummi
Roosa Rajamäki / Pimiento de la Violle, Hämeenkyrö
Miisa Pulkkanen / Bardot, Jalasjärvi
Linda Palin / Tricolore, Ypäjä
Rosa Mäkelä / Virgin Express, Riihimäki
Okko Pöllänen / Dermalogica Pure Power, Helsinki
Nelli Pajuharju / Con Pleasure, Espoo
Valtteri Reilin / Welfe de la Vie, Helsinki
Kirsi Kankaala / Ultrafox, Kempele
Lotta Hyttinen / Vjeloma SH, Tornio
Janina Kvarnström / Hyper Panda, Lohja
Nita Raiskio / Cassius D, Tampere
Eveliina Talvio / Spirit T, Kirkkonummi
Petra Heikkinen / Alabama-Balia, Kaarina
Wilma Heikkinen / Barco C, Oulu
Wilma Heikkinen / Diamond O.T. Lowlands, Oulu
Joni Koivusalo / Dannette V, Seinäjoki
Laura Luusua / Daranco, Espoo
Mari Mäntysalmi / Clintwood, Seinäjoki
Petteri Paananen / Catello V, Oulu
Anne Penttinen-Kemppi / Caligula, Kuopio
Johanna Talvio / Chelsea, Kirkkonummi
Henna Vahantila / Zino, Hämeenlinna
Annika Voho / Peppermint, Kuopio
Jenni Kammonen / Tobima , Virrat
Henna Vahantila / Cavaljo, Hämeenlinna
Hanna Nordström / Alecey, Kirkkonummi
Maria Isolauri / Bellodie, Helsinki

Junior Tour

Valtteri Laukkanen / Criollo Numero Uno, Turku
Essi Kivelä / Loubard, Espoo
Jutta Nuutila / Big King H, Lahti
Julia Haikonen / Best Choice Fly with Me, Närpiö
Miisa Pulkkanen / LRK Umour des Peupliers, Jalasjärvi
Saana Pulkkanen / Angelica, Jalasjärvi
Noora Jukarainen / Satellite, Mikkeli
Janina Kvarnström / Davina HX, Lohja
Patricia Westman / Carmenzata, Raasepori
Miisa Pulkkanen / LRK Kükenmoor's Quick Flick, Jalasjärvi
My Relander / Blackwood Rock, Viro
Ketlin Ramjalg / Qatimini des Vergers Z, Viro
Helena Palu / Charly M, Viro
Inka Hjelt / Cerly, Ilmajoki
Jenni Kammonen / West Side Prunella, Virrat
Jenna Yrjövuori / Graal, Kaarina
Rosa Mäkelä / Talan JWB,Riihimäki
Henna Vahantila / Contop Z, Hämeenlinna
John Antell / Denzel, Sipoo
Sara Björkroth / Call Me, Vihti
Iida Jokinen / Tiago Z, Kangasala
Sophia Jurmo / Catalunya, Espoo
Sara Kortesoja / Matrica, Janakkala
Nea Koskinen / Cisco Z, Kirkkonummi
Bettiina Lahdensivu / Kiante D, Tampere
Rosa Laine / MG Glendora , Janakkala
Elin Lundin / Sanna Mirakel, Ruotsi
Annika Mäkelä / Nando Z, Lahti
Roosa Onttonen / Cetina M, Valkeakoski
Petra Rantanen / County's Chloris, Oulu
Sandra Schröder / Bella Donna L, Kauniainen
Elli Suuronen / Solos Fave, Espoo
Linda Telimaa / Sandro Fee, Espoo
Ilona Mäkipere / Samantha, Eura
Jenni Piippo / Burberry, Rovaniemi

Poniratsukot

Viivi Koskinen / Two Tone Fred, Siuntio
Saara Kauppi / Ravens Clover Lilly, Turku
Sofia Soilu / Pin Rock's Hustle and Bustle, Vihti
Felicia Kallio / Beltin, Masku
Neea Karvinen / Tullibards Piaf, Salo
Axel Nyman / Rockstar, Siuntio
Sanni Leino / Little Kim, Espoo
Kiara Herranen / Accino WE, Salo
Ida Lindblom / Grey Lily Clover, Helsinki
Jenny Aarnio-Wihuri / Florian, Paimio
Elin Lundin / Gyllinge Eos, Ruotsi
Aida Nyman / Hannelore II, Siuntio
Sessi Skutnabb / Kalou G, Kirkkonummi

Nuoret hevoset

5-vuotiaat hevoset
Susanna Rautanen / Quasilento, Valkeakoski
Susanna Granroth / Tay Malaysia, Jyväskylä
Milka Kivikoski / Fiona J, Hyvinkää
Salla Varenti / C-Eckhardt, Hämeenlinna
Susanna Rautanen / Madde J, Valkeakoski
Manuela Vasconcelos / Singa, Kirkkonummi
Ville Kulkas / Fred, Tampere
Riikka Harjula / Carmanda, Ypäjä
Tomas Kiviranta / Con Charles, Salo
Satu Liukkonen / Diarados Love, asuinpaikka Ruotsi, kotiseura Siuntion Urheiluratsastajat
Anu Siimes / Firenza, Tuusula

6-vuotiaat hevoset
Sanna Backlund / Energy MH, Janakkala
Essi Horttanainen / Big Lottery, Kerava
Piret Ervald / Emora, Viro
Helena Wist tai Mikael Forstén / Beatrix Fina, Helsinki
Wilma Heikkinen / Elvis PS, Oulu
Kaisa Jormalainen / El Capone, Hyvinkää
Pia Lidström / Lacos, Oulu
Erika Luoto / Aquastory'An, Parainen
Ilona Mäkipere / Chiva, Eura
Susanna Granroth / Emerald, Jyväskylä

7-vuotiaat hevoset
Sanna Kröger / Stormreaver FP, Pieksämäki
Henrikki Pajulahti / Clara de Bergerac, Espoo
Marika Rättö / Courtney Love, Tuusula
Charles Forsskåhl / Golden Melody, Raasepori
Joona Mansikkaoja / Kragbech's Celica, Valkeakoski
Sanna Backlund / Daydream, Janakkala
Piret Ervald (EST) / Ice de Wiqui, Viro
Marina Ehrnrooth / Chica Fino, Helsinki
Joni Koivusalo / Dannette V, Seinäjoki
Kullo Kender / Dolanda, Lempäälä
Satu Liukkonen / Mprez, asuinpaikka Ruotsi, kotiseura Siuntion Urheiluratsastajat
Hanna Tardiveau / Diamantino VTH, Järvenpää
Else Väyrynen / Damian, Kerava

Kouluratsastus

Kansainvälinen kouluratsastus CDI3*

Elisabet Ehrnrooth - Wizard II, Helsinki, Helsingin Ratsastajat
Stella Hagelstam - New Hill Julitrea, Helsinki, Boen Ratsastajat, Porvoo
Mikaela Lindh - Skovlunds Gamin G, asuinpaikka Tanska, kotiseura Turun Seudun Ratsastajat
Eevamaria Porthan-Broddell - Solos Lacan, Helsinki, Helsingin Ratsastajat
Kikka Suomio - Flourian, asuinpaikka Iso-Britannia, kotiseura Ratsastusseura Primus, Espoo
Anna von Wendt - Denzel, Kemiönsaari, Kimitoöns Ryttare Rf

LähiTapiola Small Tour finaali

Heidi Huurinainen / Dressage Son, Espoo
Peggy Högsten / Lord of Lennos VF, Espoo
Ninja Rorarius / Hally Berry, Tampere
Katarina Wolin / Mallendina, Sipoo
Mia von Schantz / Zalzatime, Espoo

Animagi Future Cup

Emma Valtola / Babybell, Kuopio
Ella Paloheimo / Wolle Wolkenstein, Janakkala
Miika Miettinen / Antika, Kuopio
Kiia Kuosa / Die Welt, Ypäjä
Olivia Vliek / Diendonne, Vihti
Mea Packalen / Darius v. Herrenhof, Vantaa
Daniela Therman / Corinna, Sipoo