Ajankohtaista

Kaikki suomalaisratsukot Porsche Horse Show´ssa

11.10.2016

Suomen Ratsastajainliittoa edustavat seuraavat suomalaiset ratsastajat Helsinki International Porsche Horse Show´ssa.

Kansainväliset luokat

Esteratsastus, CSI5*-W, maailmancup-taso
Niclas Aromaa – Borissza, Chairman, asuinpaikka Saksa, kotiseura Riihimäen Ratsastajat
Marina Ehrnrooth - Evli Luikka, Helsinki, kotiseura Vitträskin Ratsastajat
Mikko Mäentausta - Eternety D, asuinpaikka Saksa, kotiseura Ratsastusseura MT-Team, Koski Tl
Maiju Mallat - Usador Du Rouet, Vatson Sitte, asuinpaikka Ranska, kotiseura Tampereen Ratsastusseura
Hanna Tardiveau - Prinz Clintus, Wetrichta, Järvenpää, kotiseura Ratsastusseura Aino
Emma Tallberg – Arven, Docle Vita Crosby, Kirkkonummi, kotiseura Ratsastusseura Team Nissala

Muut kansainväliset esteluokat
Sebastian Numminen - Gurra Hop, Zauberin, asuinpaikka Ruotsi, kotiseura Siuntion Urheiluratsastajat
Satu Liukkonen – Celestine, Mprez, asuinpaikka Ruotsi, kotiseura Siuntion Urheiluratsastajat
Julia Engblom – Verdi, Salo, kotiseura Melkkilän Ratsastajat
Susanna Granroth – Anatevka, Baccara, Jyväskylä/Janakkala, kotiseura Hattel Riders
Sanna Backlund – Wilhelmina, Janakkala, kotiseura Hattel Riders

Kouluratsastus CDI3*
Stella Hagelstam - New Hill Julitrea, Helsinki, kotiseura Boen Ratsastajat
Peggy Högsten - Lord Of Lennox Vf, Espoo, kotiseura Helsingin Ratsastajat
Kira Kanerva – Dorazio, Hyvinkää, kotiseura Hyvinkään Urheiluratsastajat
Maria Pyykönen – Zelle, Hyvinkää, kotiseura Ratsastusseura Equus
Henri Ruoste – Roble, asuinpaikka Saksa, kotiseura Turun Seudun Ratsastajat
Anna von Wendt – Denzel, Kemiönsaari, kotiseura Björkboda Dressage

Kansalliset luokat

Kouluratsastus

LähiTapiola Small Tour Final
Emma Tuominen – Vandal, Hyvinkää
Katariina Wolin – Mallendina, Sipoo
Jenni Rintala - NK Unique, Kruunupyy
Terhi Lehtimäki - Wilma II, Jyväskylä
Anna Kärkkäinen - Elves Angel, Ypäjä

Esteratsastus

National Tour, yli 25-vuotiaat ratsastajat
Petri Korhonen - Ingliston Wicker, Hämeenlinna
Essi-Lotta Rautiainen - Mollgards Contina, Savonlinna
Tomi Jalkanen - Quirinal, Espoo
Salla Jokela – Survivor, Hämeenkyrö
Katja Juntunen - Caol Ila, Oulu
Minna Lehtonen – Cooper, Säkylä
Antti Linna - Spendrup L, Voltano, Salo
Laura Patrikainen - Lucky Luck, Joensuu
Kristiina Teerimaa – Claudius, Uusikaupunki
Marja Tetri-Rantanen – Prospect, Tampere
Else Väyrynen – Damian, Kerava
Mari Yliniemi - Great Liberty T, Oulu
- ei vararatsukoita

U25-Tour, alle 25-vuotiaat ratsastajat
Johanna Talvio – Chelsea, Kirkkonummi
John Antell – Denzel, Sipoo
Petra Heikkinen - Luxury Limited Edition, Kaarina
Anne Penttinen-Kemppi – Rebeca, Kuopio
Linda Palin – Tricolore, Ypäjä
Annina Nordström – Luzia, Funkel Gabriel, Kirkkonummi
Miisa Pulkkanen – Bardot, LRK Kükenmoor's Quick Flick, Jalasjärvi
Susanna Granrooth - Pimiento de la Violle Scapa d'Airsain, Jyväskylä / Janakkala
Helena Wist - Louis Fino, Helsinki
Marjut Tuliniemi – Urano, Eurajoki
Jenna Eeronheimo - Still-Hof Merbau, Oulu
Sara Kumpulainen – Duc, Oulu
Julia Engblom – Donaldoni, Salo
Petra Heikkinen - Alabama-Balia, Kaarina
Wilma Heikkinen - Barco M, Oulu
Jenni Kammonen – Tobima, Virrat
Iina Karhinen - Wayro W, Ypäjä
Tuisku Kivikoski-Vainio – Carlord, Tuusula
Bettiina Lahdensivu – Rapsodija, Ylöjärvi
Rosa Laine - MG Glendora, Loppi
Nelli Pajuharju - Con Pleasure, Lady Pezi, Espoo
Katri Siltala - Duch-Beauleo Z , Tuusula
Tiiu Tiihonen - Spartan M, Kerava
Henna Vahantila – Zino, Hollola
- ei vararatsukoita

Juniori Tour
Felicia Kallio - S Cloud, Masku
Sophia Jurmo – Catalunya, Espoo
Janina Kvarnström - Hyper Panda, Lohja
Reetta Sundberg - Con Lady, Kotka
Minttu Mannerkoski - Cesar v/d Carlohoeve, Espoo
Alexandra Wasström - Broby Chaplin, Raasepori
Noora Jukarainen - Satellite, Mikkeli
Jasmin Engblom - Wish of Palatina, Salo
Kiara Herranen - Cordelette, Salo
Vivi Lakovaara - Don-Diego, Oulu
Ida-Lotta Nousiainen - Ginast, Oulu
Annika Mäkelä - Nando Z, Lahti
Nora Winter - Chanel - Vantaa
Jenny Aarnio-Wihuri - Holde Maid, Paimio
Teresita Bremer - Zsa-Zsa, Helsinki
Jasmin Engblom - D-Uno, Salo
Wilma Heikkinen - Diamond O.T. Lowlands Z, Oulu
Pauliina Holm - LRK Beckham , Loimaa
Nette Ivars - Gazebelle LT Z, Kristiinankaupunki
Jasmin Kallio True Love, Kirkkonummi
Jenni Kammonen - LRK Evita van het Muggebos, Virrat
Karla Koistinen - Quintera, Oulu
Tiia Koskimies - Wyra 2, Tampere
Vilma Lappalainen - Chicolino, Espoo
Lina Leväaho - Beauty E.B, Tuusula
Veera Manninen - Octavia, Pieksämäki
Ilona Mäkipere - Chiva, Eura
Roosa Onttonen - Cetina M, Valkeakoski
Helmi Rautalin - Cuba Libre, Järvenpää
Sandra Reponen – Pasadoble, Sulkava
Ester Seppänen - Sirli, Helsinki
Patricia Westman - Carmenzata, Raasepori
Elvira Virtanen - Orlean, Parainen
Paula Wolontis - Flux, Helsinki
- ei vararatsukoita

Pony Tour
Jasmin Kallio – Harco, Kirkkonummi
Janina Keinänen - Flying Expectatoions, Lieto
Elli Untola - Banks Cadeau, Asikkala
Emma Häggman - Veenhoeve's Mathilde, Pietarsaari
Wilma Mäkelä – Mirotka, Vehmaa
Sofia Soilu - Pin Rock's Hustle and Bustle, Korporaal van Orchid's, Vihti
Saara Kauppi – Vita, Turku
Jasmine Dear – Wicher, Sipoo
Jenny Aarnio-Wihuri - Charming Girl, Paimio
Matias Ventelä - Rhydymeirch In Blue Jeans, Jalasjärvi
Sanni Leino - Little Kim, Espoo
Claire Mannerkoski - Drishoge Bobby Sparrow, Espoo
Ida Lindblom - Grey Lilly Clover Helsinki
Saskia Maripuu - Deal or No Deal, Viro
Saga Parkkisenniemi – Amalia, Kerava
- varalla: Seela Risla - Ballyscartan Wonder, Matias Ventelä - Penure Lad

Black Horse Young Horses, kutsukilpailu 7-vuotiaat estehevoset
Helena Wist - Beatrix Fina, Helsinki
Janna Jensen - Eye Catcher, Somero
Pasi Nurmi - Kotimäen Bravado, Lieto
Valtteri Reilin - Esteban S, Helsinki
Susanna Granroth - Elvis PS, Energy MH, Jyväskylä/Janakkala
Kia Orhanen - Jarco van de Rundsvoort, Kuopio
Jessica Timgren-Forss - Ehraya OMHG, Kemiönsaari
Meeri Sipiläinen – Joline, Alajärvi
My Relander – Expert, Viro
Marina Ehrnrooth - Ellington O.A., Skyfall, Helsinki
Emmi-Maria Ojala - Goldencoast Diamant, Pori
varalla: Emmi-Maria Ojala - Goldencoast Diamant

Black Horse Young Horses, kutsukilpailu 6-vuotiaat estehevoset
Janna Jensen - Famelusiena R, Gambia, Somero
Milka Kivikoski - Fiona J, Tuusula
Madis Morna - Ko vd Padenborre by Cortaflex, Nurmijärvi
Sanna-Kaisa Mikkola - L'Egoist, Vantaa
Jessica Aminoff - Billnäs Calibro, Karjaa
Maiju Rasinen - Rytter's Cookie Queen, Humppila
Riikka Harjula - Carmanda, Ypäjä
Elena Hämäläinen - Fun For 2 C, Espoo
Katja Juntunen - Qualita L, Oulu
Minna Lehtonen - Birchcape's Wonderland, Säkylä
Manuel Vasconcelos e Sousa - Singa, Kirkkonummi
Marjut Tuliniemi – Un, Eurajoki
varalla: Henna Vahantila - Quinta Stella, Jasmin Nylund - Galahad I

Black Horse Young Horses, kutsukilpailu 5-vuotiaat estehevoset
Sonja Kaakko - Celtas Quintina, Valkeakoski
Tomi Jalkanen - Clarimore, Espoo
Cecilia Gundersby - Koh-i-Noor Unique, Helsinki
Marika Rättö - Sugar Baby HRH ja Stellaria, Tuusula
Anni Vilkko - Meadow Quickstep, Kirkkonummi
Helena Wist – Ulanova, Helsinki
Petra Söderman - Connoisseur TZ, Maarianhamina
Kaisa Luukkonen - Sacre Croix, Kankaanpää
Erika Hanhisuanto – Carambola, Kirkkonummi
Sanna-Kaisa Mikkola – Garinthos, Vantaa
Anu Mäkinen - He'las Estrella, Tuusula
Valpuri Nyyssönen - Alvira Z, Jyväskylä
varalla: Kia Danielsbacka - Descendent Moon, Antonia Hartwall - Q and Q DK Z

Lucky Winners
Annika Arolainen – Coruno, Hyvinkää
Laura Patrikainen - Lucky Luck, Joensuu
Laura Konttinen - Uma Turman H, Lappeenranta
Sonja Kaakko – Clio, Valkeakoski
John Antell - Iscara del Maset, Sipoo
Iina Purontakanen – Ivy, Jokioinen
Sanna Myllykangas - Royal Earl du Chabus, Karijoki
Kia Hyttinen - Aircare Meadow Buc, Polyart XO, Nurmijärvi
Anu Tapio - Cassidy Moon, Hausjärvi
Anni Vilkko - Meadow Buc, Krkkonummi
Mari Karvinen - Kiss of Stallex M, Kontiolahti
Venla Keränen - Dorette B, Vantaa
Pekka Larsen - Criollo Numero Uno, Raisio
Annika Arolainen - ST Louis, Hyvinkää
Katja Ivanitskiy – Caballero, Helsinki
Saana Pulkkanen – Angelica, Jalasjärvi
Mathilda Råberg - Alfa, Hayzel, Jyväskylä
Elina Vuokko – Apollo, Raisio
Tove Övergaard – Casaletto, Uusikaarlepyy

Amateur Tourin ratsastajat täältä: http://www.helsinkihorseshow.fi/amateur-tour.php